Ladanas (frankincesas) – tai gydomoji priemonė, gaunama iš bosvelijos medžio dervos (Boswellia papyrifera). Ši derva, t. y. ladano derva,  ištisus tūkstantmečius buvo vertingas kultūrinis ir terapinis natūraliosios medicinos komponentas.

MantraPharm naudoja trečio tekėjimo Etiopijoje išgaunamą dervą, kuri kovo-balandžio mėnesiais surenkama ir skaitoma švariausia ir daugiausiai gydomųjų savybių turinti derva. Ji laikoma brangia, nes iš vieno medžio gaunama 3-10 kg dervos, o po 3 jos rinkimo metų medis ilgam paliekamas ramybėje.

Vokiečių mokslininkas prof. Oliver Werz iš Jenos universiteto, tyrė skirtingų bosvelijų rūšių dervas ir padarė išvadą, kad afrikinės bosvelijos derva (Boswellia papyrifera) yra net 10-čia faktorių veiksmingesnė už kitas bosvelijos rūšis (Boswellia serrata, sacra, carteri).

Seniausias rašytinis dokumentas, kuriame ladanas paminėtas kaip natūrali gydomoji priemonė, yra egiptiečių Eberso papirusas. Kalbant apie graikų-romėnų antiką, ladanas minimas beveik visų didžiųjų gydytojų, natūraliosios medicinos žinovų ir botanikų raštuose. Hipokratas priskiria ladaną dažniausiai minimoms ir rekomenduojamoms gydomosioms priemonėms. Viduramžių Europoje ladano dervą ypatingai rekomendavo naudoti abatė Hildegard von Bingen ir gydytojas Paracelsijus. Ypač ilgą vartojimo tradiciją ladano derva turi Indijos natūraliojoje medicinoje.

Atradimas, jog ladano derva (Boswellia papyrifera) savo originaliomis bosvelijos rūgštimis selektyviai bei itin specifiniu būdu blokuoja leukotrienų sintezę – pagrindinį mechanizmą, skatinantį patologinių uždegiminių organizmo reakcijų atsiradimą – leidžia tikėtis, jog ateityje ladano dervos pritaikymo sritis  išsiplės (kaip tai yra natūraliosios medicinos tradicijoje), apimdama visus specifiniais uždegimų mechanizmais pasižyminčius susirgimus, kaip antai: reumatą, artrozę, poliartritą, navikus, opinį kolitą, Krono ligą, Bechterevo ligą, bronchinę astmą, bronchitą, venų uždegimą, psoriazę, neurodermitą, alergijas, išsėtinę sklerozę ir daugelį kitų. Ladanas turi imunomoduliacinių savybių ir neturi pašalinio poveikio.

Jis tirpus riebaluose, todėl geriant su maistu, įsisavinimas 5 kartus geriau. Labai svarbu, kad kraujas kuo greičiau prisisotintu ladanu, todėl dozę reikia paskirstyti daugiau nei vieną kartą per parą. Svarbu palaikyti jo koncentraciją kraujyje visą parą.

Apibendrinus šiandienos mokslines žinias apie ladano dervą galima daryti išvadą, jog ladanas gali būti naudojamas kaip naujoviška natūraliosios medicinos terapinė galimybė, kuri dėl jos veiksmingumo ir gero jos toleravimo atliepia būtent lėtinių ir degeneracinių ligų gydymą.

Produktai su Afrikos Ladanu